aluminiowe systemy okienne

Wszystko o oknach aluminiowych

Zainteresowanie oknami aluminiowymi w ostatnich czasach rośnie. Choć nie są to najczęściej wybierany typy okien w sektorze prywatnym, powoli zaczynają budować swoją stabilną pozycję na tym rynku. Ich masowe występowanie można zaobserwować w budynkach użyteczności publicznej, takich jak: urzędy, szkoły, szpitale. Okna aluminiowe mają swoje zalety, które warto dostrzec. Sprawdźmy, czym mogą przekonać do siebie niezdecydowanych klientów.

Okna aluminiowe – wyjątkowa wytrzymałość

O wytrzymałości aluminium jako materiału budowlanego słyszał chyba każdy. Łączy on w sobie dwie pożądany cechy: lekkość oraz duży stopień odporności na uszkodzenia. Aluminiowe okna z Witraz.eu  są wieloletnie, nie tracą swoich właściwości wraz z upływem czasu, a obramowanie jest wyjątkowo stateczne i stabilne.

Możliwość dopasowania wzorów

Aluminium oprócz tego, że jest bardzo wytrzymałe, jest również materiałem o wysokim stopniu plastyczności. Dzięki temu, stwarza możliwość niemal dowolnego kształtowania. Przekłada się to na fakt, że okna aluminiowe mogą posiadać formę, jaka tylko odpowiada klientowi. Produkuje się zarówno okna o tradycyjnej bryle, jak również bardziej skomplikowane w formie wieloboków, okien kolistych czy też zwieńczonych łukami.

Dodatkowy system izolacji

Okna aluminiowe słyną z wysokiego poziomu izolacji akustycznej i termicznej. Mimo to, istnieje możliwość dodatkowego uszczelnienia takiego okna. Na rynku istnieją produkty wyposażone w specjalne uszczelki termiczne wykonane z kauczuku syntetycznego. Dzięki temu, produkty takie mają jeszcze większą izolację i zapewniają trzymanie ciepła w pomieszczeniu

Scroll to top