rolety rzymskie pasują na karnisz

Rolety rzymskie – estetyka i funkcjonalność w jednym

Rolety rzymskie to fantastyczna alternatywa dla tradycyjnych, typowych firanek i zasłon. Tak jak klasyczne elementy, osłaniające nasze mieszkania przed działaniem światła słonecznego, rolety świetnie sprawdzają się w tej roli. Oprócz tego mogą być również elementem, stanowiącym niebanalną, oryginalną dekorację nie tylko naszego okna, ale również całego wnętrza.

Rolety rzymskie jako ochrona przed światłem

Rolety rzymskie idealnie spełniają swoją podstawową funkcję, czyli osłanianie wnętrza przed działaniem promieni światła słonecznego. Zastosowane w produkcji rolet mechanizmy łańcuszkowe pozwalają na swobodne podnoszenie i opuszczanie rolet. Dzięki temu bardzo łatwo możemy regulować ich położenie, a co za tym idzie ograniczać lub zwiększać dostęp światła. Oprócz spełniania swojej podstawowej funkcji rolety rzymskie na karnisz mogą pełnić również funkcję dekoracyjną.

Dekoracja wnętrza za pomocą rolet

Mnogość wzorów i wersji kolorystycznych rolet, dostępnych w sklepach sprawia, że znalezienie odpowiedniego produktu nie jest absolutnie żadnym problemem. Rolety są uniwersalnym produktem, bardzo dobrze wyglądającym w różnych wnętrzach. Mogą one stanowić dopełnienie dekoracji zarówno bardzo nowoczesnych, jak i bardziej klasycznych wnętrz. Bez problemu można je zamontować we wszystkich pomieszczeniach naszego mieszkania. Świetnie sprawdzają się one w mniejszych pomieszczeniach, gdzie powierzchnia ścian obok okien jest po prostu zbyt mała, co uniemożliwia zawieszenie typowych zasłon, czy firanek. Wybierając rolety do swoich czterech kątów należy wziąć pod uwagę co jest dla nas ważniejsze – czy zależy nam bardziej na ich praktycznej czy dekoracyjnej stronie. Jeśli funkcja dekoracyjna jest dla nas bardziej istotna warto wybrać rolety, wykonane z cieńszych i bardziej przepuszczalnych materiałów.

Scroll to top