rolety są najlepszą ozdobą okien

Rolety okienne – czym się one charakteryzują?

Obecnie istnieje wiele dekoracji okiennych, a jednymi z najpopularniejszych, a zarazem najwygodniejszych są rolety. Dzięki bogactwu wzorów i materiałów dają wiele możliwości aranżacyjnych.

Rolety okienne

Ich szeroka oferta otwiera szerokie pole dla kreatywności i pozwala nadać wnętrzom indywidualnego charakteru. Najczęściej występujące rolety to takie wykonane z jednej planszy materiału, która regulowana jest mechanizmem zwijającym. Zazwyczaj nie posiadają one żadnej osłony, choć można spotkać także rolety z tzw. kasetami. Zaletą rolet okiennych jest niewątpliwie to, że rurka nawijająca ma niewielką średnicę i dzięki temu mechanizm zamontować można tak naprawdę w każdym pomieszczeniu. Warto zaznaczyć, że rolety wykonywane są z różnych materiałów, takich jak: tkanina, bambus albo drewno. Na rynku występują one w różnych wzorach i kolorach. W zależności od zastosowanego do ich zrobienia materiału, mniej lub bardziej chronią pomieszczenia przed światłem dziennym. Tylko rolety zaciemniające gwarantują całkowite zaciemnienie.

Rozwiązanie do każdego pomieszczenia

Rolety wewnętrzne doskonale regulują poziom oświetlenia wnętrza, chronią przed promieniami słonecznymi, światłem nocnych latarni, ale też przed niechcianymi spojrzeniami z zewnątrz. Pozwalają więc one chronić prywatność i umożliwiają jednocześnie dopływ naturalnego światła. Wśród produkowanych modeli wybór rolet jest tak duży, że stać się mogą one idealnym elementem dekoracyjnym, a zawsze są estetyczne i eleganckie. Co ważne, dużą różnorodność materiałów, z których mogą być wykonane pozwala dopasować je do każdego stylu aranżacyjnego. Niektóre z rolet mogą mieć napęd automatyczny, tzn. zaopatrzony w sprężyny, który ułatwia posługiwanie się nimi, a najczęściej wykonywany jest na zamówienie. Wiele modeli rolet ma standardowe wymiary i są one wtedy od razu gotowe do użycia. Istnieje też możliwość dostosowania rozmiarów do konkretnego okna. Zamawia się wtedy rolety na wymiar i dostosowuje się je do niestandardowych okien.

Scroll to top