piękne okna drewniane w salonie

Okna drewniane – wszystko, co powinno się o nich wiedzieć

Okna mogą być wykonane z wielu różnych materiałów. Zdecydowanie jednak największą popularnością cieszą się okna drewniane. Skupiają w sobie wiele zalet, które przyciągają klientów, ale także narzucają swoim nabywcom pewne wymogi. Okna drewniane przeznaczone są dla osób, które dokonują świadomego wyboru i zdają sobie sprawę, że estetyki, atrakcyjności i wysokiego stopnia funkcjonalności nie osiągnie się za darmo. Nie chodzi tu tylko o cenę. Okna te bowiem wymagają odpowiedniej pielęgnacji i poświęcenia swojego czasu.

Okna drewniane – za, co je kochamy?

Miłość do okien drewnianych, jaka zauważalna jest wśród klientów poszukujących okien do swojego domu jest jak najbardziej zrozumiała. Drewno już w samej świadomości funkcjonuje jako rzecz bardzo pozytywna. Od zarania dziejów, materiał ten służył człowiekowi do przetrwania, zarówno jako budulec schronienia, jak i rzecz dająca ciepło z bijącego ognia. Jednak do drewna odbiorcę ciągnie nie tylko podświadomość. Drewno jest po prostu piękne, wygląda atrakcyjnie, a widok naturalnych słoi budzi skojarzenia obcowania z przyrodą.

Coś, za coś. Okna drewniane wymagają pielęgnacji!

Drewniane okna są piękne, ale żeby ten urok podtrzymać, należy o nie właściwie dbać. Drewno jest materiałem bardzo podatnym na szkodliwe działanie czynników atmosferycznych. Deszcz, nadmierne słońce, promienie UV, mróz czy silne podmuchy wiatrów, wpływają na niszczenie jego struktury. Dlatego, drewno wymaga odpowiedniej impregnacji, która zabezpieczy materiał przed niszczeniem. Wymaga również odświeżania co kilka lat. W tym celu, warto nakładać na nie lakier lub bejcę. Drewno można również malować, ale farba może przykryć najpiękniejszy aspekt tego materiału, jakim jest widok naturalnych słoi.

Scroll to top