metalowe karnisze okienne bardzo modne

Karnisze metalowe i ich główne atuty

Karnisze metalowe cechują się dużą różnorodnością oraz doskonale podkreślają niebanalny charakter wnętrza. Właśnie dlatego większość osób urządzających swoje mieszkania w większości przypadków decyduje się właśnie na ten rodzaj karniszy.

Rodzaje karniszy metalowych pod względem montażu

Karnisze metalowe można podzielić na 3 zasadnicze grupy biorąc pod uwagę rodzaj montażu:

  • montowane bezpośrednio do sufitu,
  • montowane bezpośrednio do ściany,
  • montowane rozporowo.

Wybór konkretnego karnisza zależy w głównej mierze od wysokości pomieszczenia, wielkości okna oraz preferencji właściciela. Ponadto można kupić karnisze podwójne, na których zawiesimy zarówno zasłonę jak i firanę, jak również pojedyncze przeznaczone do wieszania jednego rodzaju tkaniny. Te ostatnie są zazwyczaj nieco delikatniejsze i węższe, ponieważ są one przeznaczone do udźwigu delikatnych tekstyliów.

Jak dobrać karnisz do wnętrza?

karnisz metalowy dwutorowyDecyzja o sposobie montażu to już połowa sukcesu – teraz należy dokładnie przyjrzeć się naszemu wnętrzu. Dla pomieszczeń, które urządzone są w bardzo klasycznym, eleganckim stylu poleca się zazwyczaj zakup karnisza metalowego ze sklepu Mardom. Fantastycznie podkreśli on ciepłe odcienie mebli tapicerowanych jak i drewna i doda wnętrzu niepowtarzalnego charakteru. Jeśli natomiast nasz pokój jest urządzony w stylu nowoczesnym lub bardziej minimalistycznym, wówczas warto zdecydować się na karnisz w odcieniu srebra – może być on matowy lub chromowany w zależności od preferencji właściciela. Bardzo ciekawym dodatkiem są wszelkie końcówki do karniszy, które cudownie zwieńczają całą dekorację okienną. Można pokusić się o bardzo fikuśne końcówki, lub postawić na minimalizm w tej kwestii. Bez względu na to, na który karnisz się zdecydujemy każde okno z pewnością będzie wyglądało nienagannie i wzbudzi zachwyt zarówno domowników, jak i przybywających w odwiedziny gości.

Scroll to top