Czym kierować się przy wyborze firmy budowlanej?

Na rynku istnieje wiele firm budowlanych. Wybór tej właściwej wcale nie jest taki prosty. Jeśli planujemy budowę domu, warto swoją decyzję dotyczącą firmy budowlanej dokładnie przeanalizować. Oto kilka zasady, którymi należy się kierować.

Przede wszystkim zapoznajmy się z dotychczasowymi realizacjami firmy. I nie chodzi tu jedynie o przejrzenie zdjęć na stronie internetowej firmy. Warto w miejsce takiej inwestycji wybrać się osobiście i samemu przekonać się o jej realizacji. Bardzo istotnym elementem jest także ubezpieczenie firmy. Warto sprawdzić, czy wybrana przez nas firma jest ubezpieczona, przynajmniej do wysokości inwestycji. Choć nie zakładamy, że może stać się coś złego to lepiej dmuchać na zimne. Jeśli firma nie wywiąże się z umowy otrzymamy odszkodowanie. Każda budowa posiada swojego kierownika. Warto wiedzieć kto nim będzie. Czy jest to osoba, która posiada odpowiednie doświadczenie oraz wiedzę.

Nie każda firma budowlana jest dobra we wszystkim. To także warto sprawdzić. Może się bowiem okazać, że firma świetnie buduje sam dom, ale już niekoniecznie posiada wykwalifikowaną kadrę w zakresie wykończenia. Dzięki temu będziemy wiedzieć, czy umowę podpisać na kompleksowe wykonanie, czy być może inne, wybrane prace powierzyć innej ekipie.

Wymienione powyżej zasady to oczywiście nie wszystkie jaki należałoby się kierować w procesie wyboru firmy zajmującej się budową. Możemy też skorzystać z opinii innych użytkowników na temat danej firmy, tak jak tutaj: http://forum.gazeta.pl/forum/w,64,165316849,165316849,Szukam_opinii_o_firmie_budowalnej_DQM_.html?t=1514363061#p165316849 . Są to jedne z  zasad, które na początek z pewnością wystarczą.

Scroll to top