nowoczesne okna tarasowe to podstawa

Czym charakteryzują się okna odstawne i składane-przesuwne?

Do najbardziej znanych systemów okien przesuwnych można zaliczyć nie tylko okna uchylno-przesuwne, ale także okna odstawno-przesuwne. Dużą popularnością cieszą się również profile składano-przesuwne.

Czym charakteryzują się okna odstawno-przesuwne?

System okien odstawno-przesuwnych został oparty na specjalnej konstrukcji mikrowentylacji. Skrzydła okienne, które znajdują się w pozycji mikrowentylacji, są na całym obwodzie tak samo odstawione od ramy. Jest to niezwykle istotne, ponieważ – przy jednoczesnym zachowaniu estetyki przeszklenia – system odstawno-przesuwny gwarantuje skuteczną wymianę powietrza. Okna przesuwne posiadają tę niekwestionowaną zaletę, że z jednej strony niezwykle skutecznie chronią przed zimnem i przenikaniem wilgoci, z drugiej natomiast zapobiegają niekontrolowanym ruchom powietrza.

Okna przesuwne a sposoby ich wykorzystywania

Okna składano-przesuwne mogą być z dużym powodzeniem wykorzystywane w pomieszczeniach, które posiadają balkon oraz we wnętrzach powiązanych z tarasem. Rozwiązanie tego typu polega na umożliwieniu zsuwania skrzydeł na boki. To rozwiązanie pozwala jednocześnie na uzyskanie wolnej przestrzeni, która nie jest ograniczana przez dzielące konstrukcję okien słupki. Okna przesuwne zostały w taki sposób zaprojektowane, że przesuwanie skrzydeł odbywa się w płaszczyźnie równoległej do osoby, która je otwiera lub zamyka. Z jednej strony charakteryzują się prostym i funkcjonalnym przesuwaniem skrzydeł, z drugiej natomiast wyposażeniem w tak zwane uszczelki szczotkowe. Są one montowane zarówno w miejscach łączenia się skrzydeł z ościeżnicą, jak i pomiędzy skrzydłami.

Scroll to top