stylowe okna pcv w każdym domu

Czy warto postawić na okna pcv?

Wśród najczęściej wybieranych okien znajdują się produkty wykonane z pcv. Specjaliści dokonują porównań okien pcv z drewnianymi i zastanawiają się nad tym, które produkty są lepsze, stwarzają bardziej optymalne warunki cieplne i są bardziej wytrzymałe. W niektórych aspektach bardziej wydajne wydają się okna drewniane, w innych te, wykonane z pcv. Czy okna pcv rzeczywiście warte są uwagi? Czy swoją pozycję zawdzięczają prawdziwym zaletom?

Okna pcv – imponująca wytrzymałość

Jak w przypadku wszystkiego, okna pcv mają swoje zalety i wady. Jednak zdecydowanie są produktami, które warto wybrać. Największą zaletą, jaką mogą się pochwalić jest ich imponująca wytrzymałość. Okna pcv są odporne na działanie mrozu, wiatru, wody oraz słońca. Ich struktura nie niszczy się przez działanie czynników atmosferycznych. Dzięki temu, okna pcv są żywotne i bez problemu będą służyły ponad trzydzieści lat.

Czy warunki cieplne są zadowalające?

Jeżeli chodzi o stopień blokowania przepływu zimnego powietrza z zewnątrz do wnętrza pomieszczenia, okna pcv wypadają nieco gorzej niż ich drewniane odpowiedniki. Jednak różnica w wysokości parametrów jest bardzo niewielka i realna, odczuwalna różnica będzie praktycznie niezauważalna. Okna pcv zapewniają wystarczający poziom izolacji termicznej oraz zatrzymywania ciepła w pomieszczeniu.

Swoboda użytkowania

Dużą zaletą okien pcv, która wpływa na fakt, że warto wybrać takie właśnie produkty jest ich łatwość utrzymania i duża swoboda związana z ich użytkowaniem. W przeciwieństwie do drewna nie wymagają stosowania specjalnych prac, jak np. impregnacja czy malowanie, a ich czyszczenie jest łatwe.

Scroll to top